TPP 300-136A-M
- 型號描述:
Open Frame AC DC Converters 1 Output 36V 85 ~ 264 VAC, 100 ~ 240 VAC, 120 ~ 370 VDC Input
AC/DC CONVERTER 36V 180W
- 型號:
- TPP 300-136A-M
- 品牌:
- Traco Power
數量:
- Type
- Open Frame
- Number of Outputs
- Voltage - Input
- 85 ~ 264 VAC, 100 ~ 240 VAC, 120 ~ 370 VDC
- Voltage - Output 1
- 36V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Voltage - Output 4
- Voltage - Output 5
- Voltage - Output 6
- Current - Output 1
- 8.33 A
- Power (Watts)
- 180W (300W Forced Air)
- Applications
- ITE (Commercial), Medical
- Voltage - Isolation
- 3 kV
- Efficiency
- 93%
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Features
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Size / Dimension
- 4.00" L x 2.00" W x 1.26" H (101.6mm x 50.8mm x 32.0mm)